Wlewy witaminowe

0 250

Kroplówki witaminowe zawierają indywidualnie dobrane do potrzeb Pacjenta witaminy i minerały. Podanie dożylne znacznie zwiększa skuteczność terapii niż tradycyjne, doustne suplementy diety. Wchłaniane bezpośrednio do krwioobiegu przynoszą natychmiastowy rezultat. Wlewy witaminowe pozwalają ominąć układ pokarmowy, co znacznie zwiększa efektywność terapii. Witaminy podawane dożylnie są zatem bezpieczniejsze w stosowaniu niż doustne preparaty.

Jak działają wlewy witaminowe? 

Marzysz o zdrowszej skórze? Chcesz wspomóc swój układ odpornościowy? Masz niedzielnego kaca i nie wiesz, jak sobie szybko pomóc? Nowoczesne metody pomogą Ci uporać się z problemami szybko i bezboleśnie. Co ciekawe, wlewy witaminowe są bardzo popularne na całym świecie, a celebryci chętnie z nich korzystają i mówią o ich niesamowitych właściwościach. Terapia witaminowa, poprzez infuzję różnych witamin i minerałów, ma coraz więcej zwolenników. 

Krótka historia wlewów witaminowych 

Pierwsze kroplówki z witaminami zostały opracowane i podawane przez dr. Johna Myersa w latach 70. XX wieku. Jego badania doprowadziły do ​​powstania popularnego ,,koktajlu Myersa’’. Tego typu infuzje zwykle trwają od 20 minut do godziny i odbywają się w gabinecie lekarskim pod nadzorem licencjonowanego lekarza, który obserwuje infuzję. Kiedy przechodzisz dożylną kroplówkę witaminową, twoje ciało otrzymuje wyższe stężenie samych witamin. Przyjmowana doustnie rozkłada się w żołądku i przewodzie pokarmowym, a jej wchłanianie jest ograniczone (50 procent). Jeśli jednak witaminę podaje się dożylnie, jest wchłaniana w znacznie wyższym stopniu (90 procent).

Kiedy osoba otrzymuje dożylną kurację witaminową, otrzymuje płynną mieszankę witamin i minerałów przez małą rurkę włożoną do żyły. Dzięki temu składniki odżywcze są szybko i bezpośrednio wchłaniane do krwiobiegu. To metoda, która wytwarza wyższy poziom witamin i minerałów w twoim ciele, niż gdybyś je pozyskiwał z pożywienia lub suplementów. Dzieje się tak, ponieważ kilka czynników wpływa na zdolność naszego organizmu do wchłaniania składników odżywczych w żołądku. Czynniki te obejmują: wiek, metabolizm, stan zdrowia, genetykę, interakcje z innymi spożywanymi przez nas produktami oraz fizyczny i chemiczny skład suplementu diety lub żywności. Wyższy poziom witamin i minerałów w krwiobiegu prowadzi do większego wchłaniania do komórek, które teoretycznie będą wykorzystywać składniki odżywcze do utrzymania zdrowia i walki z chorobami.

Wlewy witaminowe. Dla kogo? 

Z kuracji witaminowej może skorzystać każda osoba bez względu na wiek. Wlewy mogą być stosowane nawet u dzieci. Terapia zalecana jest szczególnie osobom prowadzącym stresujący tryb życia, aktywnie uprawiającym sport, palącym papierosy lub nadużywającym alkoholu.

Wlewy podawane są dożylnie przez wykwalifikowaną pielęgniarkę, po uprzedniej konsultacji lekarskiej i badaniu krwi. Podanie jednej kroplówki zajmuje więc około godziny. Przeciwwskazania do terapii są ustalane z lekarzem podczas konsultacji.

Odmładzające wlewy witaminowe 

Przyjmowanie doustnych suplementów wymaga systematycznego stosowania, a nawet wtedy może okazać się niewystarczające. Czynniki zewnętrzne, stres i niewłaściwa dieta mogą w krótkim czasie zostać wypłukane z organizmu. Kroplówka natomiast zawiera duże stężenie witamin, które utrzymują się w organizmie dłużej, co korzystnie wpływa na jego dalsze funkcjonowanie. Specjalnie opracowany zestaw witamin korzystnie wpływa na stan skóry, usuwając oznaki zmęczenia, zwiększając elastyczność i poziom nawilżenia. Witaminy A, B i E, podane dożylnie w dużym stężeniu, doskonale wpływają na proces odnowy komórkowej i wzmacniają efekt działania zabiegów medycyny estetycznej. Polecane do każdego rodzaju skóry, także naczynkowej, trądzikowej czy odwodnionej.

Interesują Cię wlewy witaminowe? Zobacz ofertę Medbeauty Aesthetic Clinic Kepa. 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.