Tatuaż na całe życie? Niekoniecznie

0 555

Przed decyzją o zrobieniu tatuażu na ogół słyszy się uwagi o tym, aby to przemyśleć, bo to wybór na całe życie. I choć najczęściej osoby zdobiące w ten sposób swoje ciało są pewne, że tego chcą, to zdarzają się nieprzewidziane sytuacje, w wyniku których tatuaż zaczyna przeszkadzać. Dorosły człowiek ma inne podejście niż młody i żałuje, że pozwolił sobie na wytatuowanie danego motywu. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest usunięcie tatuażu. Należy jednak pamiętać, aby zawsze robić to w sprawdzonym miejscu, gdzie eksperci pozbędą się tatuażu w sposób bezpieczny.

Laser do usuwania tatuażu

Jedyną, naprawdę bezpieczną metodą, która pozwala na całkowitą redukcję pigmentu w skórze jest laserowe usuwanie tatuaży polecane przez MediArt Clinic z Poznania. Dzięki specjalnej głowicy Q-Switch Nd-YAG, wchodzącej w skład innowacyjnej platformy Alma Harmony XL PRO, tkanki otaczające tatuaż są termicznie uszkadzane, a barwnik w skórze zostaje rozbity przez wiązkę laserową na drobne cząstki, które stopniowo zostaną wchłonięte przez organizm. Laser Q-Switch Nd-YAG jest innowacyjnym urządzeniem medycznym stosowanym w laseroterapii. Zapewnia najwyższe standardy jakości i bezpieczeństwa obarczone minimalnym ryzykiem. Cena usunięcia tatuażu porównywalna jest do jego wykonania, ale uzależniona od powierzchni tatuażu oraz głębokości wniknięcia pigmentu, dlatego ustala się ją indywidualnie, podczas konsultacji wstępnej. 

Usuwanie tatuażu bez blizn

Laser Alma Harmony XL PRO jest używany w poznańskiej klinice MediArt Clinic. Dlatego też zapytaliśmy tamtejszych ekspertów, czy urządzenie może być stosowane do różnych partii ciała. Według nich za pomocą tego lasera można usunąć tatuaż z twarzy i pozostałych partii ciała, gdzie został zrobiony. Dlatego to dobre rozwiązanie również w przypadku usuwania makijażu permanentnego. W większości przypadków tatuaże zostają usunięte całkowicie, a co najważniejsze, jest to metoda, która usuwa tatuaż bez ryzyka powstawania blizn. 

Jak przebiega zabieg usuwania tatuażu?

Przed zabiegiem z użyciem lasera należy skonsultować się z lekarzem, który zbada powierzchnię tatuażu i jego głębokość. Na tej podstawie zostanie podjęta decyzja o przeprowadzeniu zabiegu oraz wskazanie, jakich efektów pacjent może się spodziewać. Ponadto podczas konsultacji lekarz informuje, ile powtórzeń zabiegu będzie konieczne w celu całkowitego pozbycia się niechcianego tatuażu. Podczas wizyty właściwej miejsce, gdzie znajduje się tatuaż, jest poddawane znieczuleniu, a lekarz sprawdza, jak tatuaż reaguje na wiązkę lasera. Wartym podkreślenia jest fakt, że laser działa wyłącznie powierzchownie, co oznacza, że nie wpływa na funkcje organizmu. Emituje łagodną wiązkę promieni, która przenika przez skórę aż do barwnika tatuażu. Laserowe usuwanie tatuażu polega na poddaniu powierzchni skóry działaniu impulsów świetlnych, w celu rozbicia barwnika. Cząsteczki pigmentu zostają usunięte przez układ odpornościowy. Skuteczność zabiegu jest uzależniona od wielu czynników, takich jak: rodzaj skóry, koloru i wielkości tatuażu, gęstości barwnika oraz głębokości, na jakiej umiejscowiony jest pigment.

Przeciwwskazania do usuwania tatuażu

Specjaliści MediArt Clinic zwracają uwagę na to, że nie każdy może usunąć tatuaż, co jest związane z zachowaniem względów bezpieczeństwa. Dlatego też odmawia się użycia lasera w przypadku osób, które:

  • mają infekcje i stany zapalne w miejscu zabiegowym,
  • cierpią na choroby autoimmunologiczne lub nowotworowe,
  • stosują antybiotyki i niektóre leki,
  • mają skłonność do blizn przerostowych,
  • cierpią na zaburzenia krzepnięcia krwi,
  • są w ciąży lub karmią piersią. 

W celu umówienia się na wizytę konsultacyjną wystarczy wejść na profil MediArt Clinic na Facebooku lub umówić się poprzez stronę internetową: www.mediartclinic.pl 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.