Skuteczny sposób na łysienie – osocze bogatopłytkowe

0 688

Łysienie to proces, który polega na zahamowaniu wzrostu włosa w mieszku włosowym. Może być wywołane różnymi czynnikami: zmianami hormonalnymi, niedoborami witamin oraz innych składników odżywczych, stresem, a także licznymi chorobami. Łysienie dla wielu pacjentów jest niezwykle uciążliwe, powoduje liczne kompleksy, przez co nasze samopoczucie także ulega pogorszeniu. Metodą na pozbycie się tego niechcianego problemu są zabiegi medycyny estetycznej, które pozwalają na skuteczne zahamowanie wypadania włosów. Innowacyjną metodą leczenia łysienia są zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego, które zawiera dużą ilość trombocytów – płytek krwi. Dzięki swoim właściwościom osocze pozwala pozbyć się problemu łysienia. Dowiedz się, jak przywrócić swoim włosom dawny blask i zahamować ich wypadanie – poznaj moc osocza bogatopłytkowego! 

Łysienie – przyczyny 

Łysienie to problem, z którym boryka się wielu pacjentów. Może być wywołane przez różnego rodzaju czynniki etiologiczne. Częstą przyczyną zaburzeń w poroście włosów są zmiany hormonalne. Do rodzajów łysienia wywołanych przez zaburzenia w gospodarce hormonalnej możemy zaliczyć łysienie androgenowe oraz poporodowe. Łysienie bywa także wywołane czynnikami genetycznymi. Mogą one doprowadzić do wystąpienia łysienia bliznowaciejącego, które może być też spowodowane czynnikami infekcyjnymi. Łysienie jest charakterystycznym powikłaniem wielu chorób. Dlatego przed rozpoczęciem leczenia, aby było ono efektywne, niezwykle ważne jest rozpoznanie źródła dolegliwości. 

Osocze bogatopłytkowe – sprzymierzeniec w walce z leczeniem łysienia 

Jedną z metod wykorzystywanych do leczenia łysienia w naszej klinice jest osocze bogatopłytkowe. Ta wzbogacona o namnożone ilości płytek krwi substancja wspomaga regenerację skóry głowy oraz poprawia jej ukrwienie, dzięki czemu pobudza wzrost włosa i hamuje jego wypadanie. 

Zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego – jak wygląda? 

Leczenie osoczem bogatopłytkowym planowane jest w trakcie konsultacji wstępnej ze specjalistą. Przed wykonaniem zabiegu lekarz wykonuje znieczulenie, dzięki temu pacjent nie odczuwa żadnego bólu. Terapia trwa zazwyczaj od 30 minut do godziny. Osocze bogatopłytkowe pobiera się z krwi pacjenta, a następnie wstrzykuje do skóry na obszarze zabiegowym. Pobrana od pacjenta krew przed wstrzyknięciem do skóry zostaje odwirowana – takie innowacyjne postępowanie gwarantuje całkowite bezpieczeństwo zabiegu i eliminuje ryzyko wystąpienia ewentualnych powikłań. Ilość zabiegów ustalana jest w czasie konsultacji wstępnej z lekarzem. Zazwyczaj wykonuje się 3 zabiegi w dwutygodniowych lub miesięcznych odstępach. 

Wszechstronność osocza bogatopłytkowego – wampirzy lifting 

Zabieg osoczem bogatopłytkowym jest niezwykle wszechstronny. Dzięki regeneracyjnym właściwościom osocza może być ono wykorzystywane nie tylko do leczenia łysienia i zahamowania wypadania włosów. Przykładem tego jest zastosowania osocza do wygładzania zmarszczek w tzw. wampirzym liftingu. Dzięki wykorzystaniu właściwości osocza skóra zostaje odżywiona, pobudzona jest również produkcja kolagenu. Takie bezinwazyjne wypełnianie zmarszczek staje się coraz bardziej popularne. Efekty takiego zabiegu utrzymują się nawet do roku, a ryzyko powikłań zostaje wyeliminowane. Osocze bogatopłytkowe wykorzystywane jest także do poprawienia ukrwienia skóry i przyspieszenia jej regeneracji. 

Osocze bogatopłytkowe w MediArt Clinic 

Zabiegi osoczem bogatopłytkowym wykonywane są pod czujnym okiem lekarzy specjalistów. Każdorazowo przeprowadzają oni wstępną konsultację, dopasowując wówczas terapię do indywidualnych potrzeb pacjenta i zidentyfikowanego obszaru zabiegowego. Zabiegi osoczem są całkowicie bezpieczne i komfortowe – z reguły nie wymagają rekonwalescencji. Dowiedz się więcej o terapii osoczem bogatopłytkowym w MediArt Clinic od specjalistów z naszej kliniki! 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.