Skuteczne zabiegi na skórę twarzy po lecie

0 753

Lato to czas niekontrolowanych kąpieli słonecznych i pojawiania się piegów i przebarwień na naszych twarzach. Niestety, po lecie skóra twarzy bardzo często potrzebuje konkretnej regeneracji i poważnych zabiegów odżywczych.

Skuteczne zabiegi na skórę twarzy

Lato jest z pewnością najbardziej rozkoszną porą roku, jednak niekoniecznie tak dobrą dla skóry twarzy. To właśnie latem najłatwiej jest nabawić się posłonecznych przebarwień. Marszczenie oczu pod wpływem słońca prowadzi do pogłębienia zmarszczek mimicznych. Wreszcie samo słońce, w połączeniu na przykład z wodą morską, to gwarancja przesuszenia skóry. Już od wczesnej jesieni warto wdrożyć konkretny program naprawczy, który uwzględnia zabiegi takie jak peeling chemiczny i peeling kwasami u kosmetyczki. Tylko w taki sposób naprawdę dogłębnie można zadbać o cerę. Peelingi chemiczne z użyciem kwasów o różnych stężeniach, złuszczają skórę w jej głębszych warstwach. To zupełnie inny efekt niż w przypadku zwykłego mechanicznego peelingu, którego używa się w domu.

Kto może skorzystać z peelingu kwasami

Kto może bezpiecznie korzystać z peelingu za pomocą kwasów? To musi ocenić wykwalifikowana kosmetyczka lub kosmetolog. Warto spotkać się ze specjalistką na przykład z doskonałego salonu Enklawa Institute, którego ofertę można podejrzeć na stronie http://www.enklawa-institute.pl/ Specjaliści pracujący w klinice ocenią stan skóry oraz dobierze odpowiedni rodzaj kwasu. Tych natomiast jest naprawdę bardzo dużo. W zależności od stężenia, różnią się one siłą swojego działania. Dla skór grubszych i bardziej odpornych, można zastosować zabiegi z kwasami o wyższym stężeniu. W przypadku cery bardzo delikatnej i wrażliwej, sprawdzą się natomiast inne kwasy. Zachęcamy do kontaktu z Enklawa Institute i umówienia wizyty w dogodnym dla nas terminie, by poprawić wygląd naszej skóry!

Peeling kwasami na własną rękę

Peelingu za pomocą kwasów naprawdę nigdy nie warto realizować na własną rękę. Nawet jeżeli stosuje się kosmetyk o niskim stężeniu, może dojść do poparzenia skóry. W tym przypadku skórę swojej twarzy trzeba po prostu oddać w ręce profesjonalistów. Posiadają oni dostęp do bardzo wielu innowacyjnych produktów. Różnego rodzaju zabiegi na twarz z wykorzystaniem peelingów chemicznych, muszą być bowiem następnie wsparte za pomocą zabiegów odżywczych. Tylko wtedy skóra będzie piękna i zdrowa.

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.