Problemy naczyniowe pod ścisłą kontrolą – Cutera Excel V w walce z rumieniem, żylakami i trądzikiem

0 1 658

Problemy naczyniowe to zagadnienie szerokie i złożone, ponieważ obejmuje wiele zmian, z którymi zmagają się zarówno panowie, jak i panie na całym świecie. Są to zmiany w obrębie twarzy, jak i całego ciała: trądzik różowaty, pajączki, rumień, żylaki, przebarwienia skórne. Walka z nimi odbywa się na różne sposoby, od stosowania specjalistycznych preparatów kosmetycznych, po farmakologię, a nawet zabiegi operacyjne. Wiele z tych problemów to bardziej defekty kosmetyczne niż schorzenia, potrafią jednak skutecznie obniżyć poziom samozadowolenia i zniechęcić do prowadzenia życia towarzyskiego, utrudniając codzienne funkcjonowanie. Bywają jednak i takie, które stanowią nawet zagrożenie dla zdrowia, jak np. żylaki. Nie ulega więc wątpliwości, że osoby z problemami naczyniowymi potrzebują skutecznego rozwiązania, metody, która pozwoli uporać się tak z trądzikiem różowatym, przebarwieniami, pajączkami, jak i żylakami. Naprzeciw oczekiwaniom pacjentom z problemami naczyniowymi wychodzi również medycyna estetyczna, proponując co jakiś czas bardziej nowoczesne, skuteczne i uniwersalne rozwiązania. Jednym z nich jest laseroterapia, a szczególnie zabiegi przy użyciu lasera Cutera Excel V, najnowocześniejszego urządzenia do zadań specjalnych – walki z uciążliwymi problemami naczyniowymi.

Cudowne działanie lasera

Laseroterapia stosowana na zmiany naczyniowe jest zabiegiem bezpiecznym, szybkim i skutecznym. To niewątpliwe atuty metody, po którą mogą sięgać osoby z przeróżnymi zmianami w obrębie twarzy czy ciała. Użycie lasera pozwala na dobranie parametrów indywidualnie do potrzeb pacjenta, co oznacza, że jedno urządzenie (dzięki dwóm długościom fal) umożliwia leczenie zmian powierzchownych, a także tych położonych głębiej. Dodatkowo laser posiada wbudowany system chłodzenia, który minimalizuje dolegliwości bólowe i zwiększa bezpieczeństwo zabiegu. Co z efektami terapii? To pytanie dręczy wielu pacjentów, którzy oczekują szybkich i długotrwałych rezultatów leczenia. W przypadku laseroterapii Cutera Excel V pierwsze efekty pojawiają się zaraz po zabiegu, jednak nie zawsze pojedyncza sesja pozwoli całkowicie wyeliminować problem. Zdarza się, że konieczne jest przeprowadzenie kilku naświetlań przeprowadzanych w określonych odstępach czasu. Skąd wiadomo, ile zabiegów i jak często należy wykonać? Przed każdym zabiegiem usuwania zmian naczyniowych laserem Cutera Excel V, który dostępny jest np. w Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy, przeprowadzana jest specjalistyczna konsultacja. To krok, którego nie można pominąć, ponieważ nie każdy może się poddać zabiegowi z użyciem lasera, a jeśli już zostanie zakwalifikowany, musi się do terapii przygotować. Poza tym osoba wykonująca naświetlenia ocenia stopień zaawansowania problemu, ustalając jednocześnie plan terapii, ilość sesji, a także niezbędne działania pozabiegowe.

Kiedy terapia jest niemożliwa?

Z zabiegiem muszą poczekać panie karmiące piersią i ciężarne, to nie jest odpowiedni moment na laseroterapię. Będą mogły rozważyć leczenie po zakończeniu laktacji. Z laseroterapii muszą zrezygnować osoby cierpiące na nowotwory, padaczkę, choroby autoimmunologiczne czy infekcje skórne w miejscu, gdzie zabieg ma być przeprowadzony. Co ważne, wszyscy pacjenci stosujący leki fotouczulające muszą odstawić je na pewien czas przed zabiegiem. Zanim zapadnie decyzja o kuracji laserem Cutera Excel V należy także zaprzestać ekspozycji na słońce oraz używania samoopalaczy, peelingów i zabiegów złuszczających. Aby uzyskać więcej szczegółowych informacji na temat możliwości przeprowadzenia zabiegu oraz przygotowaniu do niego, konieczna jest konsultacja w klinice. Choć laseroterapia jest bezpieczna i skuteczna, trzeba pamiętać, że tylko wtedy, gdy przeprowadzona jest przez profesjonalistów i u pacjentów, u których wykluczono przeciwwskazania.

Jakich efektów można spodziewać się po kuracji?

Zabiegi leczenia żylaków, redukcji pajączków, usuwania znamion naczyniowych wykonywane metodą laseroterapii Cutera Excel V są niezwykle skuteczne. Laser pomaga zlikwidować plamy posłoneczne, zmiany barwnikowe, wygładzić i wyrównać blizny, a także zredukować rumień. Doskonale sprawdza się w leczeniu trądziku różowatego oraz teleangiektazji na twarzy i całym ciele. Po przeprowadzonym zabiegu może pojawić się zaczerwienienie, zasinienie, opuchlizna czy pęcherzyki. Wszystkie te objawy są zjawiskiem naturalnym i mijają samoczynnie. Po kuracji należy stosować fotoprotekcję, a także unikać sauny.

Jeśli potrzebujesz więcej informacji na temat laseroterapii i efektów leczenia zmian naczyniowych, zajrzyj na stronę https://bienkowscyclinic.pl i umów się na konsultację.

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.