Medycyna estetyczna – nie tylko dla skóry dojrzałej

0 1 958

Panuje przekonanie, że zabiegi medycyny estetycznej są skierowane tylko do osób ze skórą dojrzałą. Jak jest w rzeczywistości?

Medycyna estetyczna to obecnie prężnie rozwijający się dział medycyny, który skoncentrowany jest na poprawie wyglądu skóry. Warto jednak wskazać, że medycyna estetyczna nie jest skupiona tylko na zmarszczkach czy cellulicie – dzięki prowadzonym w jej ramach zabiegom można poprawić znacznie więcej defektów skórnych, które nie wynikają tylko i wyłącznie z upływającego czasu, ale również mogą być efektem urazów czy chorób.

Zatem medycyna estetyczna jest skierowana do każdego, kto potrzebuje pomocy i pragnie poprawić swój wygląd, a tym samym swoje samopoczucie. Z usług gabinetów medycyny estetycznej mogą korzystać zarówno kobiety, jak i mężczyźni, osoby dorosłe, a także dzieci i młodzież, gdy zachodzi taka konieczność.

Dlaczego zabiegi w gabinetach medycyny estetycznej są coraz popularniejsze?

Zakres zabiegów jest bardzo szeroki – są to zarówno procedury na twarz, jak i na ciało, w tym także na skórę głowy. Rodzaj i technikę zabiegu dobiera lekarz medycyny estetycznej, dlatego pacjenci mogą mieć pewność, że są pod dobrą opieką.

Zabiegi medycyny estetycznej są przy tym bezpieczne oraz najczęściej nie powodują uczucia bólu. Są przy tym bardzo skuteczne, co lokuje je pomiędzy chirurgią plastyczną a zabiegami kosmetycznymi. Posiadają one zalety chirurgii plastycznej, ale nie mają ich wad, między innymi nie są inwazyjne i nie powodują wysokiego ryzyka skutków ubocznych. Są tak bezpieczne jak wiele zabiegów kosmetycznych, a przy tym są znacznie od nich skuteczniejsze.

Powyższe zalety powodują, że dzisiaj medycyna estetyczna jest tak popularna i wybiera ją wiele osób, którym zależy na poprawie swojego wyglądu, a przy tym na pozbyciu się kompleksów oraz poprawie poczucia własnej wartości.

Najpopularniejsze zabiegi medycyny estetycznej:

  • usuwanie zmarszczek – zabiegi przeprowadza się głównie z wykorzystaniem zastrzyków z kwasu hialuronowego albo botoksu
  • poprawa objętości i konturu twarzy – zabiegi wolumetrii z użyciem kwasu hialuronowego, nici PDO, masażu podciśnieniowego jak Icoone
  • usuwanie tkanki tłuszczowej – zabiegi liposukcji, a także lipoliftingu, który pozwalana przeszczep tkanki tłuszczowej w inne miejsce, na przykład pośladki, piersi, twarz
  • modelowanie i powiększane ust – zabiegi prowadzone głównie z użyciem zastrzyków z kwasem hialuronowym
  • blizny, rozstępy, przebarwienia – zabiegi medycyny estetycznej wykorzystujące peelingi oraz laser
  • skuteczna pielęgnacja skóry – zabiegi mezoterapii, które polegają na dostarczeniu do głębszych warstw skóry koktajlu składników aktywnych
  • cellulit – zabiegi masażu podciśnieniowego jak Icoone, zabiegi laserowe, mezoterapia i inne

Oczywiście, to tylko wybrane zabiegi medycyny estetycznej dostępne w gabinetach. Więcej informacji na ich temat możemy znaleźć między innymi na stronie internetowej kliniki Bona Dea z Krakowa. Klinika ta od lat specjalizuje się w oferowaniu profesjonalnych zabiegów medycyny estetycznej na bazie najnowocześniejszych technologii, a także w przystępnych cenach.

Kiedy warto udać się do gabinetu medycyny estetycznej?

Zatem, jak zaprezentowaliśmy, medycyna estetyczna pozwala na uzyskanie bardzo dobrych efektów w szeregu przypadków – od zmarszczek, poprzez blizny, a skończywszy na cellulicie i nadmiarze tkanki tłuszczowej.

Do gabinetu warto udać się wtedy, gdy chcemy uzyskać efekty znacznie lepsze niż przy stosowaniu zwykłych kosmetyków czy z wykorzystaniem zabiegów kosmetycznych. Medycyna estetyczna pozwoli nam na poprawę wyglądu o wiele skuteczniej, a przy tym bezinwazyjnie. Musimy jednak zdawać sobie sprawę z tego, że do uzyskania optymalnych efektów musimy najczęściej wziąć udział w serii składającej się od kilku do kilkunastu zabiegów – to właśnie wtedy będziemy mogli uzyskać najlepsze rezultaty.

Podsumowując, medycyna estetyczna to dla wielu osób najlepszy wybór – jeśli chcesz przekonać się o tym, czy sprawdzi się także w twoim przypadku, umów się na wizytę jeszcze dzisiaj!

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.