Magia pierścionka – za co tak bardzo kochamy te niewielkie krążki?

0 1 351

Pierścionki zdobią dłonie kobiet od wielu wieków. Pierwsze wzmianki o tym rodzaju biżuterii odnaleźć można już w starożytnym Egipcie. Choć ich wygląd oraz rodzaj kruszców, z których były wykonywane, zmieniał się na przestrzeni wieków, jeden aspekt z nimi związany pozostał do dzisiaj – ozdoba kobiecych dłoni.

Każda z pań doceniających liczne zalety pierścionków zapewne może poszczycić się posiadaniem w swojej szkatule przynajmniej jednego krążka, choć nie brakuje też takich, które posiadają ich o wiele więcej. Dlaczego warto nosić pierścionki i jakie najlepiej wybrać?

Pierścionek – złodziej kobiecych serc

Pierścionek to bez wątpienia jeden z najbardziej charakterystycznych rodzajów biżuterii, a zarazem najbardziej popularny wśród kobiet w różnym wieku. Pierścionki można zauważyć zarówno na palcach młodych dziewcząt, jak i kobiet dojrzałych. Nie brak ich także u starszych pań, dla których bardzo często stanowią one pamiątkę rodzinną, przypominając o osobie bliskiej sercu. Ich wygląd, kolor, a nawet kształt może być przeróżny. Pierścionki mogą być też wykonane z różnych kruszców – złota, srebra, metalu, stali nierdzewnej, a nawet z plastiku. Mogą mieć prostą formę lub wręcz odwrotnie – być mocno zdobione. Tak duża różnorodność pierścionków sprawia, że każda z kobiet, bez względu na styl, który jest jej bliski, ma szansę znaleźć pierścionek dopełniający jej stylizację i ogólny wygląd. Jednak duży wybór to nie jedyna zaleta pierścionków. Nie zapominajmy bowiem, że są one przede wszystkim ozdobą naszych dłoni. Jeśli uda nam się wybrać właściwy, pierścionek może wysmuklić dłoń, nadać jej subtelności i dodać elegancji. Pytanie tylko, jak znaleźć ten właściwy?

Pierścionek z niebieskim oczkiem czy może ponadczasowy brylant?

Ogromny wybór pierścionków oferowanych zarówno w stacjonarnych salonach jubilerskich, jak i internetowych sklepach z biżuterią, nie zawsze ułatwia zakup tego odpowiedniego. Jak bowiem spośród tak wielu możliwości dokonać trafnego wyboru? Poszukiwania idealnego pierścionka warto rozpocząć od wyboru właściwego kruszcu – dzięki temu uda nam się nieco zawęzić krąg poszukiwań. Kolejny etap zakupów to określenie stylu, jaki powinien sobą prezentować wymarzony krążek. Miłośniczki tradycji powinny skłaniać się w kierunku prostoty i minimalizmu. W ich przypadku ozdobą pierścionka może stać się na przykład ponadczasowy diament, osadzony w żółtym lub białym złocie. Te z Pań, które kochają żywe kolory, powinny zdecydować się na coś bardziej wyrazistego jak na przykład pierścionek z niebieskim oczkiem. Tego rodzaju biżuteria wbrew pozorom nie jest zarezerwowana wyłącznie na co dzień. Jeżeli wybierzemy pierścionek z niebieskim oczkiem połączony ze złotem lub srebrem, może on stać się doskonałym dopełnieniem wieczorowych stylizacji, nadającym im kolorystycznego akcentu. Pamiętajmy, aby wybierać biżuterię, która przede wszystkim będzie nam się podobać.

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.