Laser frakcyjny CO2 – odkryj wszystkie możliwości zabiegu laserowego na twarz

0 898

Lasery są dziś najczęściej wykorzystywanymi urządzeniami w gabinetach medycyny estetycznej. Wielu specjalistów nie wyobraża sobie swojej pracy właśnie bez urządzeń laserowych, które są w stanie usuwać nawet najbardziej uporczywe mankamenty urody. Najbardziej znanym w medycynie estetycznej laserem jest laser frakcyjny CO2, z którym ogromne doświadczenie w pracy posiadają specjaliści z kliniki Melitus w Warszawie. Jakie zabiegi laserowe na twarz i ciało jesteśmy w stanie nim wykonać? I na jakie efekty możemy liczyć? Przedstawiamy wszystkie możliwości i zalety lasera frakcyjnego CO2!

Zabiegi laserowe na twarz – odmładzanie bez skalpela

Zabiegi z wykorzystaniem lasera frakcyjnego CO2 umożliwiają głęboką regenerację skóry przy minimalnych skutkach ubocznych. Oznacza to tym samym, że przy pomocy lasera frakcyjnego CO2 jesteśmy w stanie osiągnąć widoczne efekty odmłodzenia bez potrzeby nacinania czy nakłuwania skóry. W efekcie przeprowadzonego zabiegu możemy liczyć na wyraźne spłycenie zmarszczek i poprawę jędrności skóry, a przy tym zwężenie rozszerzonych porów, redukcję przebarwień, zmian pigmentacyjnych, worków pod oczami, zaskórników i wszelkich zmian, które pojawiły się w wyniku procesu fotostarzenia. Warto zaznaczyć, że w trakcie jednego zabiegu uzyskuje się dwa efekty tkankowe: płytki oraz głęboki, dzięki czemu możliwe jest usunięcie powierzchownych zmian, jak również pobudzenie skóry do pracy w jej głębszych warstwach.

Laser frakcyjny na blizny i rozstępy

Obecnie nie ma też lepszego i skuteczniejszego sposobu na redukcję uporczywych rozstępów i blizn niż leczenie laserowe. Jak przyznają specjaliści z kliniki Melitus w Warszawie, są to jedne z trudniejszych do usunięcia mankamentów urody, jednak laser frakcyjny CO2 radzi sobie z nimi o wiele lepiej niż pozostałe metody leczenia. To dzięki unikalnej specyfice działania lasera, która polega na odparowaniu naskórka (ablacji), czyli pozbawieniu go wody. Światło lasera wnika w głębokie warstwy skóry, prowadząc do odparowania tkanki z obszaru zabiegowego i powstania mikroskopijnych otworków. Dzięki temu, że uszkodzone fragmenty skóry otaczają zdrowe komórki, bardzo szybko dochodzi do procesu ich regeneracji, a w efekcie skórę pokrytą bliznami lub rozstępami szybko zastępują zdrowe tkanki.

Zabieg laserem na zmiany skórne

Laser frakcyjny CO2 daje nam możliwość pozbycia się nie tylko zmarszczek, przebarwień, blizn czy rozstępów, lecz także szeregu innych zmian skórnych, np. brodawek, kaszaków czy włókniaków. Leczenie laserowe tych zmian w porównaniu do leczenia innymi metodami przynosi doskonałe efekty bez potrzeby nacinania skóry. Dodatkowo, tradycyjne metody usuwania brodawek czy włókniaków, np. chirurgiczne, zwiększają ryzyko powstania nieestetycznych blizn. W przypadku zabiegu laserowego ryzyko to jest ograniczone do minimum, a przy tym zabieg nie wymaga długiego okresu rekonwalescencji.

Zabiegi laserowe – czy to boli?

Zabiegi laserowe nie należą do najprzyjemniejszych terapii leczniczych, jednak ból nie jest uciążliwy. W zależności od rodzaju przeprowadzonego zabiegu, specjalista może zaproponować nam zastosowanie specjalnego znieczulenia maścią, co pozwoli zminimalizować wszelkie dolegliwości bólowe i zwiększyć komfort podczas zabiegu.  

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat lasera frakcyjnego CO2 i poznać ceny zabiegów z jego wykorzystaniem? Zajrzyj na stronę:

http://klinikamelitus.pl/dermatologia-laserowa/laser-frakcyjny-co2/

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.