Kwas hialuronowy – wypełnianie zmarszczek

0 582

Zmarszczki są odwiecznym problemem wielu kobiet. Kłopot ten najczęściej spotyka osoby starsze, jednak nie oznacza to, że nie jest on spotykany u innych osób. Zmarszczki są wynikiem nie tylko mijanego czasu, ale także innych czynników, które często są od nas niezależne. To właśnie nadmierne promieniowanie słoneczne, hormony, nasze geny, a także ubytki tłuszczu i kości przyczyniają się do ich powstawania. Te nieestetyczne załamania powstają najczęściej na skórze naszej twarzy około 25 roku życia. Czasami są one niezwykle uciążliwe, gdyż obniżają naszą aparycję. A przecież każdy z nas chce wyglądać jak najlepiej i młodo – zwłaszcza kobiety! 

Rodzaje zmarszczek:

Wyróżniamy kilka rodzajów zmarszczek. Dzięki takiemu podziałowi znacznie łatwiej jest określić to, z jakiego powodu pojawiły się one na naszej cerze. Najczęstszymi zmarszczkami, z jakimi możesz się spotkać, są zmarszczki mimiczne. Powstają one na skutek mimicznych ruchów mięśni twarzy. Mogą pojawić się na skutek ciągłego mrużenia oczu lub częstego uśmiechania się i marszczenia czoła. Inne zmarszczki – grawitacyjne – są najbardziej niezależne od nas. Powstają one na skutek starzenia się naszego organizmu. Z kolei zmarszczki strukturalne, inaczej nazywane posłonecznymi, powstają na skutek nadmiernego działania promieni słonecznych na naszej skórze.

Niezwykła moc kwasu hialuronowego:

Zapytaliśmy ekspertów jak można radzić sobie ze zmarszczkami. Oczywiście istnieje kilka sposobów na radzenie sobie z tym problemem – chodzi tu o sposoby domowe i liczne masaże twarzy. Jednak nie ukrywajmy tego, że metody te nie są aż tak skuteczne jak jedna z nich. Specjaliści z kliniki Medbeauty rekomendują stosowanie kwasu hialuronowego! Warto wiedzieć, że wspomniany kwas odpowiada przede wszystkim za wiązanie wody w naszej skórze. Kwas hialuronowy występuje naturalnie w organizmie każdego człowieka, jako naturalny składnik macierzy międzykomórkowej w skórze właściwej. Jednak z upływem czasu jego ilość zaczyna znacznie maleć w naszym ciele, przez co skóra traci właściwość wiązania wody. To właśnie przez to, na naszej cerze, zaczynają pojawiać się liczne i niechciane zmarszczki. A skóra traci przy tym swoją elastyczność i jędrność. 

Kiedy najlepiej przeprowadzić zabieg?

Zabiegi z wykorzystaniem niezwykłej mocy kwasu hialuronowego zwiększają objętość m.in. ust, policzków, czy też ogólnego modelu twarzy. Wspomniany kwas likwiduje i zmniejsza ilość zmarszczek – najczęściej bruzd nosowo-wargowych, korektę opadających kącików ust, uniesienie brwi, korektę nasady nosa, a także brody lub redukcję linii marionetek. Ponadto ma on typowe działanie anti-aging, przez co wyraźnie poprawia nawilżenie i sprężystość skóry na twarzy, szyi, dekoltu i dłoni.

Zastosowanie kwasu hialuronowego jest zalecane także w walce z bruzdami, zbyt wąskimi ustami lub w celu zmniejszenia objętości policzków.

Czy wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym jest bezpieczne?

Współcześnie pojawia się bardzo wiele pytań na temat bezpieczności niektórych z zabiegów medycyny estetycznej. Dlatego, po licznych konsultacjach ze specjalistami, możemy zapewnić o tym, że stosowanie kwasu hialuronowego jest w pełni bezpieczne. Bardzo ważne jest to, aby wybrać do zabiegu wypełniania zmarszczek, jak najlepszą klinikę medycyny estetycznej. W zachowaniu bezpieczeństwa najważniejsza jest więc jakość wykonanego zabiegu z zastosowaniem jak najlepszych produktów. Tylko to daje najlepsze, zadowalające każdego efekty.

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.