Kriolipoliza z falą uderzeniową – innowacja w redukcji tkanki tłuszczowej!

0 1 327

Kriolipoliza, polegająca na zamrażaniu komórek tłuszczowych, jest stosowana w medycynie estetycznej przeszło 10 lat. Jednak zabieg, który wykonywało się dekadę temu, nie jest już tym samym, który stosuje się obecnie. Dziś prawdziwym HITEM jest kriolipoliza z falą uderzeniową. Sprawdź, na czym ta metoda polega. Przekonaj się, czy faktycznie zasługuje na swoją popularność!

Początki kriolipolizy

Kriolipoliza to metoda redukcji nadmiernej tkanki tłuszczowej, która swoje początki miała w 2008 roku w Stanach Zjednoczonych. Wówczas amerykańscy naukowcy badający adipocyty – główne komórki tkanki tłuszczowej – odkryli, że są one, w przeciwieństwie do innych tkanek podskórnych, bardzo wrażliwe na niską temperaturę. Z tych badań wynikało, że adipocyty schłodzone do temperatury od -2 do 7 stopni Celsjusza ulegają stopniowej nekrozie – w dużym uproszczeniu degeneracji. Było to przełomowe odkrycie, które doprowadziło do rozpoczęcia badań komercyjnych, potwierdzających, że dzięki zamrożeniu można skutecznie pozbyć się miejscowej otyłości. W rezultacie wszystkich prowadzonych prac badawczych oraz testów, kriolipoliza stała się upowszechniona w Stanach Zjednoczonych, a od 2009 roku także na terenie Unii Europejskiej. Dziś tę metodę uznaje się za złoty standard w nieinwazyjnej redukcji nadmiernej tkanki tłuszczowej!

Nowe technologie

Dzięki temu, że kriolipoliza jest zabiegiem prawie w 100% skutecznym, co notabene potwierdzają liczne badania kliniczne, zyskała duże grono zwolenników. Znaczna popularność tej metody, zarówno wśród specjalistów z zakresu dermatologii, medycyny estetycznej, jak i inżynierii biomedycznej, przyczyniła się do jej rozwoju. Początkowo stosowana kriolipoliza, znacznie różni się od tej dostępnej dzisiaj. Przesądza o tym przede wszystkim nowa generacja urządzeń dedykowanych do tej terapii. Obecnie za najbardziej innowacyjne rozwiązanie w tym zakresie uważa się krioterapię z falą uderzeniową. Jak wyjaśnia dermatolog z Allurestetique Clinic, kliniki medycyny estetycznej z Łodzi, krioterapia w systemie ZLipo+ZWave PRO, jaką oferujemy w naszym gabinecie, to zaawansowana technologia zamrażania, która tym różni się od poprzednich, że łączy efekt termicznej eliminacji adipocytów z siłą fali uderzeniowej. Tradycyjne urządzenia do kriolipolizy posiadały specjalne głowice, które zasysały skórę pod ciśnieniem i utrzymując ją w ten sposób, odpowiednio schładzały. Skutek był bardzo dobry, redukcja tkanki tłuszczowej wynosiła nawet 35%, aczkolwiek niejednokrotnie zdarzało się, że eliminacja komórek przebiegała niejednolicie, co niestety niekorzystnie przekładało się na jej efekt. Problem nierównomiernego oddziaływania na skórę został rozwiązany w technologiach użytych do produkcji nowej generacji urządzeń do kriolipolizy. Taki innowacyjny sprzęt w systemie ZLipo pracuje w trybie pulsacji, więc skóra zasysana jest stopniowo i z mniejszą siłą niż wcześniej. Przekłada się to nie tylko na efektywność zabiegu, ale również jego przebieg. Nowoczesna kriolipoliza w opinii pacjentów jest zabiegiem znacznie bardziej komfortowym, przebiegającym w zasadzie bez bólu, a jeżeli wspomina się o jakichś negatywnych odczuciach, to ujmuje się je raczej w kategoriach początkowo odczuwanych niedogodności, wynikających głównie z zaskoczenia. 

Kriolipoliza nowej generacji wykorzystuje także siłę fali uderzeniowej. Falę akustyczną stosuje się do różnych zabiegów medycyny estetycznej, ze względu na jej właściwości – uwalniane w postaci szybkich impulsów skokowe wysokie ciśnienie przekazuje energię bezpośrednio w głąb skóry, gdzie dochodzi do biostymulacji tkanek. Połączenie kriolipolizy i fali akustycznej daje wzmocniony efekt redukcji lokalnej tkanki tłuszczowej. O ile w tradycyjnej metodzie można było pozbyć się do 35% adipocytów, tak tu usuwa się ich nawet połowę! To naprawdę sporo, tym bardziej, że poza utraceniem kilku centymetrów z obwodu, skóra staje się bardziej jędrna, gładka i elastyczna, a wszystko dzięki temu, że ZWave PRO stymuluje tworzenie się nowych włókien kolagenowych. 

Zamrożony efekt

Efekty kriolipolizy są bardzo zadowalające i, co ważne, trwałe. Badania kliniczne pokazują, że skuteczność tej metody sięga 100%, a oznacza to, że jest ona bezpiecznym rozwiązaniem niemal dla każdego. Niemal, ponieważ jak przy każdym zabiegu modelującym, tak i tu występują pewne przeciwwskazania (np. ciążą, epilepsja, choroby serca i in.). Niemniej jednak kriolipoliza z falą uderzeniową uznawana jest przez specjalistów za jedną z najlepszych metod leczenie miejscowej otyłości.

Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, mówi lekarka z łódzkiej kliniki, że jest to zabieg bardzo bezpieczny. Stosując urządzenie do kriolipolizy ZLipo+ZWave PRO, oddziaływuje się jedynie na te struktury skóry, które muszą być zredukowane. Poza zamrożeniem podskórnych komórek tłuszczowych, nie eliminuje się ani innych komórek tkanki tłuszczowej, ani obecnych w niej nerwów, ani mięśni, więc działanie jest tu niezwykle precyzyjne. 

Inną zaletą tej metody jest sposób jej działania. Jak wiadomo, zamrożenie prowadzi do pojawienia się stanu zapalnego. Początek zapalenia tkanki tłuszczowej następuje na 3 dobę po zabiegu i trwa przez kilka tygodni. Kontrolowany stan zapalny jest koniecznym elementem kriolipolizy. Prowadzi on bowiem do powolnej resorpcji tkanki tłuszczowej, która wyklucza problem pojawienia się wiszącej skóry, czyli skóry zaskoczonej zbyt szybkimi przemianami zachodzącymi pod jej powierzchnią. Innymi słowy, dzięki stopniowym przemianom metabolicznym i stopniowej produkcji nowego kolagenu, skóra może stopniowo przystosować się do zmian. Warto ponadto podkreślić, że redukcja nadmiernego tłuszczu jest nieodwracalna, a efekty zabiegu trwałe! To chyba argument przesądzający o popularności tej metody.

Koszty piękna

Ile kosztuje kriolipoliza z falą uderzeniową? W Allurestetique Clinic cena kriolipolizy ZLipo+ZWave PRO uzależniona jest od rozmiaru aplikatora i rozpoczyna się od 800 zł. Na koszt kriolipolizy wpływa wiele czynników. Przede wszystkim jest to rozmiar obszaru zabiegowego, ale również sprzęt wykorzystywany do redukcji tkanki tłuszczowej – a ten może się różnić, ponieważ na rynku dostępnych jest wiele urządzeń o różnej jakości…

Trzeba ponadto wiedzieć, że o powodzeniu zabiegu zależy nie tylko przebieg jego procedur. Bardzo ważna jest kwalifikacja do danej metody oraz określenie właściwego programu terapeutycznego. W jednym przypadku mogą być potrzebne dwie-trzy sesje, w innym więcej niż cztery. To kwestia naprawdę indywidualna, a zarazem kluczowa – przekonuje dermatolog ze wspomnianej kliniki i dodaje – warto to brać pod uwagę przy wstępnej kalkulacji, no i oczywiście pamiętać, że to opłacalna inwestycja, bo dzięki kriolipolizie komórki tłuszczowe giną raz na zawsze!

Po więcej informacji o kriolipolizie z falą uderzeniową, kliknij na stronę Allurestetique Clinic!

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.