Kobiecy wąsik – skąd się bierze i jak się go pozbyć?

0 797

Moda na gładkie ciało pojawiła się w XX wieku. Dziś wiele kobiet usuwanie włosów z nóg, spod pach czy okolic intymnych uważa za podstawową pielęgnację. Włoski jednak pojawiają się jednak i na innych obszarach ciała, stanowiąc problem natury estetycznej. Za defekt urody uważany jest m.in. wąsik nad górną wargą. Delikatny meszek występuje u każdej kobiety i jest zupełnie naturalny. Mimo to wiele kobiet i tak chce się go pozbyć. Jak skutecznie i bezpiecznie golić włosy z twarzy?

Kobiecy wąsik – czym jest i skąd się bierze?

Kobiecy wąsik najczęściej przybiera postać delikatnego i niewidocznego meszku nad górną wargą. Występuje on u każdej kobiety. U blondynek jest on o wiele mniej widoczny niż u brunetek czy szatynek. U kobiet z ciemnymi włosami wąsik może być bowiem gęsty i bardziej widoczny. W efekcie zaczyna on stanowić poważny problem i jest traktowany jako defekt urody. Odbiera pewność siebie i powoduje kompleksy.

Przyczyny owłosienia nad górną wargą zazwyczaj tkwią w genach. Skłonność do ciemniejszych włosów dziedziczy się po mamie lub babci. Czynnikiem determinującym to, czy wąsik będzie widoczny, jest też pochodzenie etniczne. U osób pochodzących z krajów południowych owłosienie jest zazwyczaj ciemniejsze, bardziej widoczne, bujniejsze.

Owłosienie nad górną wargą: hormony jako sprawca zamieszania

Bujny kobiecy wąsik może również wynikać z zaburzeń hormonalnych. Nadmierne owłosienie na twarzy pojawia się, kiedy w organizmie znajduje się zbyt duża ilość męskich hormonów płciowych, czyli androgenów. W skrajnych przypadkach musi się o hirsutyzmie i hiperandrogenizmie. Są to schorzenia, które objawiają się ciemnym owłosieniem na twarzy, brzuchu, udach. Na dolegliwości te cierpią kobiety. Mogą one występować tymczasowa np. w ciąży, okresie dojrzewania, menopauzy lub być stałym schorzeniem.

Kobiecy wąsik: domowe sposoby

Panie, które zauważą u siebie ciemne owłosienie nad górną wargą, w pierwszej kolejności sięgają po domowe sposoby na kobiecy wąsik. Meszku znad wargi mogą się one pozbyć za pomocą wosku, pęsety lub specjalnych kremów do depilacji twarzy.  Specjaliści z warszawskiej kliniki Miracki uczulają jednak, że samodzielna depilacja twarzy nie jest prosta.  Należy pamiętać o odpowiednim traktowaniu skóry nad wargą Jest ona niezwykle wrażliwa, przez to łatwo ulega podrażnieniom. Depilacja woskiem wymaga więc wprawy i dobrania preparatów niewywołujących alergii. Głównym minusem domowych sposobów na kobiecy wąsik jest jednak ich nieskuteczność. Trudno usunąć wszystkie włoski, a dodatkowo odrastają one dość szybko. Zabiegi depilacji trzeba więc powtarzać co 2-3 tygodnie, a u kobiet ze szczególnie ciemnym owłosieniem nawet co tydzień.

Rozjaśnianie wąsika

Szukając odpowiedzi na pytanie, jak pozbyć się wąsika u dziewczyny można też znaleźć przepisy na rozjaśnienie meszku nad górną wargą. Rozjaśnianie wąsika jest zabiegiem, który wykonuje się w domu. Przynosi on efekty, kiedy włoski są cienkie i niezbyt ciemne. Wąsik u kobiet rozjaśnia się wodą utlenioną lub maseczką z jogurtu i cytryny.

Jak pozbyć się wąsika raz na zawsze?

Domowe sposoby na wąsik, chociaż proste i niskobudżetowe nie należą do najskuteczniejszych. Na pewno nie sprawdzą się u pań z ciemnym owłosieniem. To, dlatego chcąc pozbyć się wąsika raz na zawsze, warto zdecydować się na epilację laserową. Klinika Miracki w Warszawie na kobiecy wąsik poleca laser diodowy Vectus. Emituje on wiązki światła laserowego o długości fali 810 nm, przez co jest niezwykle skuteczny.

Na czym polega laserowe usuwanie wąsika?

Zabieg laserowego usuwania wąsika u kobiet jest prosty i szybki. Światło emitowane przez laser jest absorbowane przez barwnik włosa i powoduje termiczną destrukcję mieszka włosowego. Pozwala to na trwałe usunięcie wąsika z twarzy w bardzo krótkim czasie. Największym atutem lasera Vectus jest:

  • wysoki poziom bezpieczeństwa zabiegu,
  • wyeliminowanie ryzyka poparzenia skóry,
  • szybkie i trwałe efekty,
  • bezbolesność zabiegu.

Panie cenią również to, że po epilacji nie jest konieczna rekonwalescencja. Ilość wykonywanych zabiegów jest zależna od indywidualnych uwarunkowań. Zazwyczaj przy wąsiku wykonuje się od 3 do 5 zabiegów epilacji.

Warto wspomnieć, że laser Vectus w warszawskiej klinice Miracki wykorzystywany jest nie tylko do usuwania wąsika u kobiet, ale także i epilacji innych fragmentów ciała. To, z jakich obszarów ciała można usunąć owłosienie z jego pomocą, można sprawdzić na https://klinikamiracki.pl/

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.