Jak pozbyć się opadającej powieki? Laserowa korekta powiek to skuteczne rozwiązanie
Mimo ogromnych starań, jakie wkładasz w codzienną pielęgnację skóry wokół oczu, z dnia na dzień staje się ona luźniejsza i mniej napięta, a górne powieki coraz bardziej opadają? Proces ten jest trudny do zatrzymania, zwłaszcza gdy polegasz tylko na domowej pielęgnacji. Z pomocą przychodzą zabiegi laserowe, które mogą znacząco spowolnić starzenie się skóry wokół oczu, a nawet cofnąć jego skutki.
Opadające powieki – problem (nie tylko) natury estetycznej
Nadmiar skóry na powiekach powoduje, że twarz nabiera smutnego i posępnego wyrazu, wygląda na starszą niż w rzeczywistości. Opadająca powieka to defekt najczęściej spowodowany procesem starzenia, chociaż zdarza się, że przyczyna leży w genach, stylu życia lub chorobie. Dzięki pozbyciu się problemu opadającej powieki, można wyraźnie odmłodzić twarz. Wykonanie laserowej korekty powiek, nazywanej też blefaroplastyką laserową sprawia, że twarz staje się odmłodzona i wygląda na bardziej wypoczętą. Jest jeszcze jedno ważne wskazanie do zabiegu blefaroplastyki powiek, typowo zdrowotne – ograniczenie pola widzenia. Luźna skóra na powiece, opadająca na oko, może znacząco zmniejszać obszar widzenia i zwiększać tym samym ryzyko pojawienia się chorób oczu. Laserowa korekta powiek skutecznie ten problem eliminuje, co przekłada się na poprawę komfortu w codziennym życiu.
Laserowa korekta powiek – precyzja i szybkie gojenie
Laserowa plastyka powiek jest metodą zdecydowanie bardziej polecaną przez lekarzy i chętniej wybieraną przez pacjentów niż operacja plastyczna. Blefaroplastyka laserowa, w porównaniu do metod chirurgicznych, wiąże się z dużo mniejszym ryzykiem powikłań, nie wymaga hospitalizacji, a czas rekonwalescencji został skrócony do minimum. Zabieg wykonywany jest za pomocą precyzyjnego lasera frakcyjnego – w krakowskim i katowickim Centrum DER-MED jest to laser Xide CO2 – w laserowej korekcie powiek górnych bezkonkurencyjny.
Zabieg przy użyciu światła lasera frakcyjnego ogranicza krwawienie i sprawia, że blizna po operacji jest praktycznie niewidoczna (ukryta w naturalnym zagięciu powieki). Laserowa korekta powiek nie wymaga też stosowania narkozy – w zupełności wystarcza znieczulenie miejscowe. Należy jednak pamiętać, że zabieg ten nie jest całkowicie nieinwazyjną procedurą, ponieważ polega na wycięciu fragmentu skóry i zastosowaniu szwów. Dlatego, jak zawsze w przypadku tego rodzaju zabiegów, niezwykle ważne jest doświadczenie, wyczucie i zdolności manualne lekarza. Zabieg powinien więc wykonać lekarz medycyny estetycznej, chirurg bądź okulista mający doświadczenie w operacjach na gałce ocznej. Warto wziąć to pod uwagę, gdy będziesz wybierać miejsce, do którego udasz się na laserową plastykę powiek.
Blefaroplaytyka powiek – efekty i zalecenia po zabiegu
Dzięki zastosowaniu lasera obrzęki i zasinienia wokół oczu są znacznie mniejsze i szybciej znikają niż po zabiegu wykonanym za pomocą skalpela. Zazwyczaj po około 2 tygodniach nie ma już po nich śladu. W wyniku laserowej korekty powiek włókna kolagenowe natychmiast się obkurczają, dzięki czemu rana szybko się goi. Aby wzmocnić efekty zabiegu i mieć pewność co do powodzenia operacji, należy bezwzględnie przestrzegać zaleceń lekarskich, m.in. stosować wskazane przez lekarza preparaty łagodzące. Nie należy też dotykać gojącej się powieki bez potrzeby i przez pierwszy tydzień po zabiegu, nie nakładać kosmetyków kolorowych na oczy.
Efekty, jakich można oczekiwać po zabiegu:
- polepszenie pola widzenia,
- młodszy wygląd twarzy,
- oko optycznie powiększone,
- wypoczęty i odświeżony wygląd twarzy.
Chociaż poprawę wyglądu i komfort widzenia odzyskasz już po kilku dniach po zabiegu, to ostateczny efekt blefaroplastyki laserowej można zaobserwować po upływie kilku miesięcy, co związane jest z procesami regeneracyjnymi zachodzącymi w skórze.
Dowiedz się więcej na temat laserowej blefaroplastyki:
https://krakow.dermed.pl/pl/zabiegi/blefaroplastyka-powiek-2/