Demakijaż twarzy. Wszystko, co powinnaś o nim wiedzieć

0 1 006

Najprościej ujmując, demakijaż to odwrotność makijażu. Tak, jak z ogromną starannością i dokładnością przykładasz się do wykonania make-upu, tak samo powinnaś zadbać o jego pozbycie się. Niestety wiele kobiet nie zdaje sobie sprawy z roli, jaką odgrywa demakijaż oraz z tego, jakie skutki niesie jego nieprawidłowe wykonanie lub niewykonanie w ogóle. Sprawdź, jak poprawnie oczyszczać twarz, które kosmetyki do tego wybrać i jakie skutki niesie brak demakijażu!

Demakijaż podstawą pielęgnacji każdego typu skóry twarzy

Wśród pielęgnacyjnej troski można wymienić takie kroki, które przypisuje się konkretnym typom skóry. Załóżmy, że masz skórę suchą lub bardzo suchą; nie będziesz więc oddziaływać na nią produktami bazującymi na alkoholu. Posiadając cerę wrażliwą, nie skorzystasz z pomocy kosmetyków zawierających składniki alergizujące. Jeśli natomiast chodzi o demakijaż twarzy, ten należy wykonywać bez względu na rodzaj skóry. Nie ważne, czy posiadasz cerę suchą, tłustą, mieszaną, normalną, czy też naczynkową, wrażliwą, atopową. Demakijaż to czynność, która powinna na stałe znaleźć się w krokach pielęgnacyjnych, podejmowanych każdego dnia względem zdrowia skóry twarzy.

Rola demakijażu wieczorem i rano

Demakijaż zazwyczaj kojarzy się nam z wieczornym oczyszczaniem twarzy. To słuszne spostrzeżenie. Najgorszą zbrodnią jest bowiem położenie się spać w make-upie, o czym dowiesz się za chwilę. Koniecznie trzeba zmyć pozostałości po kosmetykach do makijażu, aby przede wszystkim dać skórze odetchnąć, uwolnić ją od szkodliwych składników znajdujących się w kosmetykach, a także przygotować do produktów aplikowanych na noc, np. kremu czy serum. Dodatkowo nie można zapomnieć o demakijażu wykonywanym rano i nie chodzi tutaj wcale o to, by z rana pozbyć się makijażu, który nie został usunięty wieczorem. Oczyszczanie wieczorne i poranne powinno iść równorzędnie. To z rana jednak musi cechować się większą delikatnością i subtelnością. Wynika to głównie z tego, że wówczas oczyszcza się cerę z kurzu nagromadzonego w ciągu nocy, pozbywa się kosmetyków aplikowanych wieczorem i przygotowuje skórę do makijażu.

Kosmetyki, niezbędne do prawidłowego demakijażu

Na rynku kosmetycznym jest wiele produktów, o których producenci zapewniają, iż są to najlepsze z możliwych do skutecznego demakijażu. Niestety większość takich zapewnień to chwyt marketingowy, którego celem jest zwiększenie sprzedawalności i popularności danego kosmetyku. Nie chodzi o to, aby lekceważyć takie opinie, można je wziąć pod uwagę, ale górę powinien wziąć zdrowy rozsądek i złota zasada. Otóż w kosmetyku do demakijażu nie powinno być ani alkoholu ani składnika, występującego pod skrótem SLS. Oba z nich wykazują bardzo niekorzystny wpływ na skórę, podrażniając ją i pogarszając jej kondycję. Przykładem produktu, który ich nie posiada, a dodatkowo jest bardzo skuteczny jest płyn micelarny. Wybierając płyn pod kątem typu i potrzeb skóry, możesz mieć pewność, że demakijaż nie pogorszy stanu skóry, ale będzie sprzyjał jego poprawie. Nie zapomnij jednak, że płyn micelarny nie może być jedynym produktem do demakijażu. Koniecznie zaopatrz się w jakąś emulsję, piankę czy żel, których zastosowanie da ci pewność, że cera została dokładnie oczyszczona.

Brak demakijażu jest tak samo szkodliwy, co jego niedokładne przeprowadzenie. Nie ma nic gorszego, jak położenie się spać w make-upie lub zaaplikowanie kremu na noc na niedomytą skórę. Grozi to szybszym starzeniem się cery, ziemistością, szarością, utratą promienności i pojawieniem niedoskonałości. Demakijaż powinien być zatem delikatny, ale skuteczny i dokładny jednocześnie. Dodatkowo nie można zapomnieć o szyi i linii żuchwy. Te partie również obejmujemy, wykonując make-up, nie zapominajmy więc o nich, gdy ten makijaż zmywamy.

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.